Strzelnica w Łącku

Kilka dni temu natrafiłem na nowy ośrodek sportowy, a mianowicie strzelnicę w Łącku. Świetne miejsce, w którym jak sama nazwa wskazuje można postrzelać z broni palnej. Strzelnica myśliwska, bo o niej właśnie mowa udostępnia swoje tory dla stowarzyszenia ISTS, które to organizuje doskonałe kursy strzelania z broni palnej. Stowarzyszenie działa w Inowrocławiu, a sama strzelnica znajduje się w Łącku, czyli dość blisko tego miasta. Większość uczestników kursów strzelania na strzelnicy w Łącku to Inowrocławianie, Torunianie oraz Bydgoszczanie, niemniej nie brakuje też ludzi z dalszych zakątków Polski.

Strzelnica to nie tylko strzelanie do celu, ale przede wszystkim nauka postawy, nauka dobrych nawyków, nauka BHP, obługi broni palnej, sposób jej posługiwania się, a nawet w jaki sposób ją rozebrać czy wyczyścić. Chętnych jest sporo, więc warto wcześniej wejść na stronę strzelnica łącko i sprawdzić wolne terminy.

Zabawa jest świetna, a szkolenie przeprowadzone profesjonalnie. Oczywiście nic za darmo. Jak to w życiu bywa, wszystko kosztuje. Na szczęście, w tym wypadku nie jest źle. Mamy do dyspozycji profesjonalnego trenera, sześć rodzajów broni palnej, w tym kałach, shotgun czy rewolwer. Wystrzelać możemy aż 50 nabojów, więc jest to całkiem pokaźna liczba, szczególnie dla początkujących. Świetna broń to rak, dostarcza sporo zabawy. Choć moim faworytem jest rewolwer – można się poczuć jak na dzikim zachodzie.

Ostatnim razem byłem z żoną – jest taniej dla dwóch osób, ale warto się przypominać, bo czasami zapominają o tej zniżce i jak się nie przypominimy, to jej nie dostaniemy. Szkoda trochę, no ale każdy chce zarobić jak najwięcej.Jeśli zostaniemy członkiem stowarzyszenia, to będzie taniej, choć to trzeba pokochać by jeździć co tydzień strzelać 😉 Ja osobiście byłem kilka razy i na razie mi starczy. Lubię Łącko, jest tam cisza i spokój i mamy do dyspozycji darmowy parking. Na pewno bliżej niż do Torunia i przede wszystkim taniej. Jeśli więc ktoś szuka kursów strzelania w okolicy Inowrocławia, bądź po prostu w kujawsko pomorskim, to strzelnica w Łącku to świetne miejsce