Akcesoria kuchenne na lato

Na rynku znajdziemy szereg różnorodnych akcesoriów kuchennych. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej wymyślnych produktów, niezbędnych w każdym domu. Dzisiaj wzięliśmy „pod lupę” utensylia, które sprawdzą się przede wszystkim w sezonie letnim.
Jak wiadomo, lato w kuchni czy dokładniej rzecz ujmując kuchnia na lato, rządzi się swoimi prawami. Z racji dość wysokich temperatur nie może zabraknąć w niej lekkich dań na bazie owoców i warzyw, a także chłodnych drinków. Jeśli chodzi o akcesoria niezbędne w zakresie owoców i warzyw kluczowe znaczenie przy kuchni sezonowej mają:

Obieraczka – idealna zarazem do warzyw jak i owoców, pozwala szybko obrać zarówno jabłka, gruszki, ziemniaki jak i ogórki. Uwaga! W sklepach znajdziemy szereg produktów dedykowanych, w tym obieraczki do cytrusów czy też akcesoria do obierania produktów nieco twardszych np. melonów.

Szczypce do szypułek – ci, którzy preferują desery truskawkowe koniecznie winni zakupić szczypce do szypułek. Jeśli chodzi o owoce warto pomyśleć również o specjalnym obieraku do ananasa czy też otwieraczu do kokosa.

Drylownica – urządzenie te przyda się przy owocach z pestkami, w tym czereśniach i wiśniach. Warto pomyśleć o nim w momencie, gdy dość często przygotowujemy owocowe desery bądź ciasta.

Nie sposób nie wspomnieć również o akcesoriach sprzyjających chłodzeniu deserów czy drinków. Oczywiście, prym wiodą tutaj woreczki do lodów (można zakupić niezwykle ciekawe kształty) oraz szczypce do lodu umożliwiające ich szybkie nakładanie. Dorosłym polecamy także specjalny kubełek na alkohol umożliwiający jego chłodzenie poprzez dodanie lodu. Zamiast tradycyjnego lodu możemy wykorzystać kamienne bądź metalowe kostki (zwłaszcza przy whisky).

Skąd brać informacje dotyczące projektowania wnętrz? Najlepiej od profesjonalnych firm, jak np http://smart-design.com.pl